Вибір хостингу в Україну. Рекомендації.

Відгуки та рекомендації щодо вибору хостингу в Україну. Все сказане написано виключно на підставі особистого досвіду.

Критерії щодо вибору хостингу

Для наших завдань нам необхідний стабільний і надійний хостинг. Це критерій номер один. Другий критерій - це оптимальне співвідношення кількості доменів / вартість сайту. Третій критерій - це швидкість роботи.

Що таке хостинг. Пару слів про ринок хостингу.

Хостинг - це місце на сервері, на якому зберігається сайт. Сам сервер знаходиться в датацентрі. Датацентр - це спеціальне приміщення або будівля спеціально обладнане для роботи великої кількості серверів. Це і системи безводного пожежогасіння, системи резервного живлення, канали зв’язку і т.д.

Бізнес датацентрів - це здавати в оренду сервера або місця під розміщення серверів. Дуже часто сервера або серверні стійки орендують організації або приватні особи під свої потреби, але не менш часто їх орендують з метою організації свого хостингу.

Реселери - це люди або організації, які орендують сервера в датацентрі з метою подальшого перепродажу хостингу. Самі датацентри не часто займаються наданням послуги хостингу окрім як здачі серверів оренду. З різних причин, одна з яких полягає в тому, що краще мати 50 клієнтів та високий середній чек, ніж 5 000 і низький.

Як ми вибирали хостинг

Стабільність. Дуже важливо те, що датацентру набагато складніше раптово зникнути, ніж реселеру. Для того, щоб сервера реселера відключили - йому достатньо вчасно не заплатити за оренду і його сервера відключають, а через деякий час видаляють інформацію.

Ціна / кількість сайтів. Знову таки, датацентри мають більше технічних можливостей для надання якісних послуг. Це стосується і місця на диску, і кількості сайтів, і ряду інших параметрів.

Швидкість роботи. В цілому, характерно те ж, що і для попереднього пункту.

Тому наш вибір - це однозначно хостинг в датацентрі та укладання договору саме з ним. Тим більше що в своїй масі це юридичні особи.

Свій вибір ми зупинили на трьох українських датацентрах, на яких ми розміщуємо як свої ресурси, так і рекомендуємо розміщувати сайти своїм замовникам.

Датацентр Мірохост. Київ.

Mirohost.net
Відмінна стабільність, дуже хороша швидкість роботи. Цілодобова підтримка. Але вартість їхніх послуг помітно вище середньо ринкових.

Дататцентр Hosting.ua. Одеса.

hosting.ua
Найнижча ціна на ринку. Хороша стабільність самого хостингу і продуктивність серверів. Цілодобова підтримка. Жорстка політика по відношенню до клієнтів, не сильно в іншому помітна при оренді віртуального хостингу, але достатня при оренді серверів. Власне, ставлення до клієнтів це те, що кардинально не подобається у цього провайдера. Особливо яскраво це проявилося під час пожежі в цьому датацентрі - протягом кількох днів, якщо не тижнів не було офіційної інформації про проблеми, обсяги пошкоджень і терміни відновлення.

Але знову таки - у них сама конкурентна ціна на ринку по співвідношенню ціна / якість.

Датацентр RX-host. Миколаїв

RX_HOST rx-host.net
Ціни вище, ніж у хостінг.уа. Трохи, але вище. Стабільність роботи об’єктивно нижче ніж у Мірохост і суб’єктивно - ніж у хостінг.уа. Цілодобова підтримка, але вночі ще не було приводу перевіряти, як вона працює. Є неприємний момент - при серйозній аварії на лініях зв’язку або в датацентрі підтримка не працює, так як знаходиться в самому датацентрі.

Але на відміну від hosting.ua людське ставлення до своїх клієнтів.

Це три датацентри, на яких ми рекомендуємо нашим замовникам розміщувати свої сайти.

Не рекомендуємо розміщувати сайти

З відомих хостерів ми не рекомендуємо розміщувати сайти:

freehost.com.ua - низька продуктивність сайтів, дуже довго відкриваються. Власне це бич всіх реселерів - клієнтів більше, ніж може обслужити сервер. Хоча підтримка місцями адекватна і дуже непогана панель управління хостингом.

1gb.ua, 1gb.ru - низька продуктивність сайтів, якщо ваш сайт генерує більше навантаження - його відключають. Правда можна за допомогою конструктора сформувати свій тариф, де буде виділено більше процесорної потужності, але за ці гроші можна взяти в оренду хороший віртуальний сервер.

В цілому, розміщувати сайт у невеликого реселера - це все одно що поміщати гроші під великий відсоток у невідомому банку. Може повезти, а може вийде як завжди. Лотерея.

нагору