10 відмінних SPIP плагінів для розробки сайтів

Найпопулярніші плагіни для SPIP в нашій студії.

Ми кілька років створюємо сайти за допомогою CMS SPIP. За цей час ми підібрали кілька плагінів, які регулярно використовуємо при створенні сайтів.

Стандартні плагіни.

Ці плагіни ми встановлюємо на кожен сайт, який створюємо.

CFG - потрібен для настройки інших плагінів, тому ставимо за замовчуванням.

Métas - необхідний для того, щоб мати можливість задавати Meta дані (keywords, description, title) для кожної статті або рубрики. Так само ми плануємо модифікувати цей плагін - дозволити додавати мета дані до ключових слів, груп ключових слів і авторам.

Google Analytics-що б користувач мав можливість змінювати або додавати код Google Analytics з адмінки.

Crayons - для редагування інформації прямо на фронтенді сайту. Дуже подобаєся людям, які працюють з нашими сайтам. І нам самим теж полегшує роботу.

Шаблони для створення багатомовних сайтів

Для роботи з ними ми використовуємо 2 плагіна

Items & Traduction. Цей плагін дозволяє управляти перекладами слів і фраз, які зустрічаються в шаблоні. Що значно простіше ніж редагувати по ftp різноманітні local_ru.php файли.

Traductions de rubriques. В SPIP є вбудований функціонал, що дозволяє знаходити різні переклади однієї і тієї ж статті. Це дозволяє при виведенні статті показувати відвідувачу всі доступні переклади. Але такого функціоналу чомусь немає для рубрик і цей плагін виправляє цю недоробку.

Робота з адмінкою.

В деяких випадках стандартний інтерфейс не зовсім підходить під потреби конкретного сайту і його необхідно змінити.

Personnaliser l’espace privé. Дуже часто необхідний налаштувати поля в адмінці для кожного розділу по різному - десь дати користувачам можливість редагувати вступну, десь навпаки - відключити. А в складних сайтах необхідно ще мати можливість перейменовувати назви полів - наприклад замість «підзаголовка» (soustitre) писати «ціна», але тільки в одному розділі. Цей плагін дає приголомшливі можливості по налаштуванню інтерфейсу під конкретний сайт.

Alias ​​Articles можливість створювати аліаси. Наприклад, вам необхідно, що б одна і та ж інформація виводилася у двох різних статтях, але зробити так, що б при зміні тексту в головній статті, оновлювалася інформація і в клоні. В такому випадку це просто незамінний плагін. Але треба пам’ятати, що в правильно спроектованому сайті не виникне ситуації, коли необхідно клонувати інформацію.

Prévisualiser Дає можливість робити попередній неопублікованих матеріалів з адмінки сайту. За замовчуванням, ви можете переглянути лише опубліковані статті.

Робота з шаблонами

Composition. До того, як я дізнався про цей плагін, ми визначали, який шаблон використовувати для виведення конкретної сторінки або розділу за допомогою ключового слова (keywords). На проектах з 5 різними шаблонами виведення рубрики і 3 різними способами виведення статті код ставав дуже складним, що ускладнювало подальші роботи з сайтом. Composition дозволяє задавати через адмінку сайту, який шаблон необхідно використовувати для виведення цього розділу або сторінки. Добре реалізована можливість завдання шаблонів для підрозділів і статей в поточному розділі. Так що не дивлячись на те, що в загальному підвищується дублювання коду, спрощення логіки роботи сайту варто того, що б активно його застосовувати.

нагору